Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou MultiPlus-II 10000VA/140-100, 48V

Neohodnoceno
Značka: Victron Energy
MultiPlus-II kombinovaný měnič napětí sinus DC-AC s integrovanou nabíječkou a UPS funkcí
Dostupnost obvykle skladem, expedice do 7 dnů
Možnosti doručení
Kód: E8434
54 223 Kč 44 812,40 Kč bez DPH
Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou MultiPlus-II 10000VA/140-100, 48V
Neohodnoceno
Značka: Victron Energy
Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou MultiPlus-II 10000VA/140-100, 48V
Doprava zdarma

Zařízení MultiPlus II. má všechny funkce jako produkt Multiplus (např. zahrnuje měnič a adaptivní nabíječku v jednom elegantním přístroji). Navíc má možnost připojení externího proudového čidla pro funkce PowerControl a PowerAssist s optimalizací spotřeby (max. 50A). Také má funkci Multigrid se zabudovanou ochranou na svém AC vstupu - zabrání nežádoucím dodávkám do distribuční sítě v případě jejího výpadku.
Stejně jako produkt Multiplus, má i kvalitní výkonný měnič napětí s čistou sinusovkou s funkcí adaptivního nabíjení, hybridní technologii PowerAssist, ultrarychlý přepínač zdroje napájení - UPS a další technologie pro možnost vytvoření sofistikovaného napájecího systému na míru.

Měnič obsahuje robustní toroidní transformátor, který prokazuje svou spolehlivost v měničích Victron Energy již po mnoho let. Je odolný proti zkratu a chráněný proti přehřátí, ať už v důsledku přetížení nebo vysoké teploty okolí. Disponuje vysokým špičkovým výkonem, který je potřebný při spuštění zátěží, jako jsou výkonné spínané zdroje, halogenové lampy nebo elektrické nářadí. Měnič má kompaktní kovový kryt s atraktivní designem.

Programovatelné relé
MultiPlus II. je vybaven programovatelným relé, které může být naprogramováno například jako startovací relé pro generátor atd. Nastavení se provádí přes PC.

1x AC vstup a 2x AC výstup
Měnič disponuje jedním AC vstupem (rozvodná síť, generátor) a dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajištuje dodávky energie pro připojené spotřebiče bez přerušení (za dobu kratší než < 20 milisekund) i v případě výpadku distribuční sítě nebo generátoru. Výstup AC2 zajišťuje napájení pouze tehdy, když je napájen AC vstup (síť/generátor). Uplatní se pro spotřebiče s velkým příkonem (např. topné těleso anebo ohřívač vody), které by rychle vybily baterie.

PowerControl – nastavení maximálního proudu generátoru nebo externího zdroje. Přístroj zohlední další spotřebiče na střídavý proud a využije veškerý přebytek k nabíjení a tím zabrání přetížení generátoru nebo externího zdroje napájení.

PowerAssist - umožňuje doplnění výkonu místní elektrické přípojky anebo generátoru. Zejména v případech, kdy je špičkový výkon vyžadován pouze po omezenou dobu. Zařízení Multiplus II. zajistí, aby chybějící výkon byl dodán z baterie. Následný přebytek proudu je využit k dobití baterie.

Použití v solárním systému - zařízení Multiplus II. je vhodné k použití v systému OFF GRID, ale také v ON GRID (trvalé připojení k distribuční síti). Zařízení není vybaveno pro přímé propojení s FV polem, ale je vhodné k propojení s MPPT solárními regulátory anebo se síťovými měniči umístěnými na AC vstupu / výstupu.

Paralelní a třífázový provoz - paralelní provoz u této varianty nelze. Provoz ve třífázové konfiguraci je možný.

Režimy pro snížení spotřeby energie umožňují snížení vlastní spotřeby přístroje při nízkém zatížení anebo při chodu měniče naprázdno: v režimu AES (Automatický ekonomický přepínač) snížení o 20%, v režimu Vyhledávání (Search) až o 70%.

Nastavení parametrů měniče a monitoring se provádí pomocí PC komunikačního rozhraní MK3-USB (volitelné příslušenství). Některá základní nastavení je možné provádět na zařízení i pomoci DIP přepínačů.

Příklad z mnoha možných zapojení viz. přiložené obrázkové schéma - Koncepce hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System) - DC coupling koncepce s použitím MPPT solárního regulátoru. Spotřebiče na AC out-1 jsou napájené přednostně z fotovoltaiky a/nebo baterie, v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě jsou napájeny z fotovoltaiky a/nebo baterie (je-li zde energie dostupná a není přetížen měnič). Spotřebiče na AC- out2 jsou také napájeny přednostně z fotovoltaiky a/nebo baterie, v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě nejsou tyto spotřebiče napájeny (nezálohované spotřebiče). Fotovoltaika při výpadku sítě vyrábí energii.

Technické parametry a normy naleznete v přiloženém datovém listu.

Kompletní technické informace v anglickém jazyce: montážní rozměry, schémata zapojení, software a další naleznete na webu výrobce Victron Energy.

Doplňkové parametry

Kategorie: 48V
Záruka: 60 měsíců
Hmotnost: 49 kg
Produktové číslo výrobce: PMP483105000
Třífázový provoz: ANO
Paralelní provoz: NE
Vstupní AC napětí (V): 187-265 (45-65Hz)
Vstupní DC napětí (V): 38-66
Výstupní AC napětí (V): 230(± 2%) 50 Hz(± 0.1%)
Trvalý výkon při 25 °C (W): 8000
Špičkový výkon (W): 18000
Maximální průtok proudu (A): 100
Nabíjecí proud hlavní připojené baterie (A): 140
Nabíjecí napětí baterie absorbční/plovoucí/udržovací (V): 57,6 / 55,2 / 52,8
Příkon při nulovém zatížení (W): 38
Příkon v úsporném režimu AES/Search (W): 27
Programovatelné relé: ANO
Komunikační porty/rozhraní: VE.Bus (MK3-USB), 2x univerzální COM.
Možnost dálkového zapnutí/vypnutí: ANO
Rozsah provozních teplot: -40°C až +65°C (chlazení řízeným ventilátorem)
Vlhkost: max 95% nekondenzující
Připojení baterie: 4xšrouby M8
Vstup/výstup AC 230V: šrouby M6
Rozměry VxŠxH: 677 x 363 x 206

Instruktáž VEConfigure

MultiPlus-II introduction

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: