Hybridní solární jednotka EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX

Neohodnoceno
Značka: Victron Energy
Hybridní solární jednotka EasySolar II. s měničem napětí, nabíječkou, MPPT a displejem GX
Dostupnost obvykle skladem, expedice do 7 dnů
Možnosti doručení
Kód: E8463
55 544 Kč 45 904,13 Kč bez DPH
Hybridní solární jednotka EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX
Neohodnoceno
Značka: Victron Energy
Hybridní solární jednotka EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX
Doprava zdarma

Zařízení EasySolar II. zahrnuje v jednom kompaktním zařízení: měnič, nabíječku, solární MPPT regulátor a zařízení GX s displejem. 
Kromě kvalitního výkonného měniče napětí s čistou sinusovkou kombinuje funkce adaptivního nabíjení, hybridní technologie PowerAssist, ultrarychlého přepínače zdroje napájení - UPS, solárního regulátoru Smart Solar MPPT, Wi-Fi a dalších technologií pro možnost vytvoření sofistikovaného hybridního solárního systému na míru.

Měnič obsahuje robustní toroidní transformátor, který prokazuje svou spolehlivost v měničích Victron Energy již po mnoho let. Je odolný proti zkratu a chráněný proti přehřátí, ať už v důsledku přetížení nebo vysoké teploty okolí. Disponuje vysokým špičkovým výkonem, který je potřebný při spuštění zátěží, jako jsou výkonné spínané zdroje, halogenové lampy nebo elektrické nářadí. Měnič má kompaktní plastový kryt s atraktivním designem.

Programovatelné relé
EasySolar II. je vybaven programovatelným relé, které ve výchozím nastavení je nastaveno jako poplachové relé, případné může být naprogramováno například jako startovací relé pro generátor atd. Nastavení se provádí přes PC.

1x AC vstup a 2x AC výstup
Měnič disponuje jedním AC vstupem (rozvodná síť, generátor) a dvěma AC výstupy. AC-1 je nepřerušitelný výstup, AC-2 je pomocný výstup, který odpojí zátěž v případě provozu pouze na baterie.

Solární regulátor MPPT Smart Solar
K solárnímu regulátoru je ideální se připojit přes Bluetooth (funguje pro Android, iOS a macOS). Pro připojení k systému Windows je nutné použít kabel rozhraní VE.Direct-USB, tímto lze připojit zařízení k notebooku. Regulátor má funkci ultrarychlého sledování maximálního výkonu. Dokáže zlepšit sklizeň energie až o 10% ve srovnání s pomalejšími MPPT regulátory.

Nabíječka baterií
Nabíjení baterie je možné nastavit tak, aby vyhovovalo různým typům baterií. "Adaptivní funkce" optimalizuje proces nabíjení v závislosti na tom, jak je daná baterie vybitá. Režim "BatterySafe" reguluje nárůst napětí při nabíjení, aby nedošlo k nadměrnému plynování baterie. Režim "Úložiště" je spuštěn vždy, když se baterie nevybije po dobu 24 hodin. V tomto režimu je nabíjení sníženo na 2.2V / článek, pro minimalizaci plynování a koroze kladných desek. Tato funkce zabraňuje předčasné sulfataci baterie.

Úsporný režim "search mode" (režim vyhledávání) zajistí, že když na výstupu není detekováno zatížení, měnič přejde do režimu úspory energie. Tím sníží již tak nízkou vlastní spotřebu o dalších 70%. Test probíhá každé 2s; funkce je v továrním nastavení deaktivovaná.

PowerControl – nastavení maximálního proudu generátoru nebo externího zdroje. Přístroj zohlední další spotřebiče na střídavý proud a využije veškerý přebytek k nabíjení a tím zabrání přetížení generátoru nebo externího zdroje napájení.

PowerAssist - umožňuje doplnění výkonu místní elektrické přípojky anebo generátoru. Zejména v případech, kdy je špičkový výkon vyžadován pouze po omezenou dobu. Zařízení EasySolar II. zajistí, aby chybějící výkon byl dodán z baterie. Následný přebytek proudu je využit k dobití baterie.

Integrované zařízení GX
Všechny důležité parametry baterie, měniče a solárního regulátoru jsou zobrazeny na displeji, který má 2x16 znaků. Zařízení řídí měnič napětí Multiplus II. a solární regulátor MPPT. Zajišťuje také spojení s VRM portálem Victron Energy. 

Zařízení GX zahrnuje: 

  • Rozhraní VE.Can (lze překonfigurovat pro použití s kompatibilní Li-ion baterií)
  • USB port
  • Ethernetový port
  • Port VE.Direct

 Wi-Fi konektivita
Parametry, které jsou zobrazeny na displeji zařízení GX, je možné získat i přes smartphone anebo jiné zařízení podporující Wi-Fi. Přes Wi-Fi lze přístroj také nastavit.  

Použitelnost zařízení EasySolar II.
Zařízení představuje multifunkční řešení pro rodinné domy, rekreační objekty, chaty, chalupy, atd. Systém zvyšuje energetickou nezávislost díky energii vyrobené ze solárních panelů, a zajišťuje napájení spotřebičů i v případě výpadku dodávky energie. K přístroji lze připojit solární panely, baterii, spotřebiče, elektrocentrálu a rozvodnou síť.

Kompletní technické informace v anglickém jazyce: montážní rozměry, schémata zapojení, software a další naleznete na webu výrobce Victron Energy.

Doplňkové parametry

Kategorie: 48V
Záruka: 60 měsíců
Hmotnost: 38.6 kg
Produktové číslo výrobce: PMP482507010
Paralelní a třífázový provoz: ANO
Vstupní DC napětí (V): 38-66
Vstupní AC napětí (V): 187-265 (45-65Hz)
Výstupní AC napětí (V): 230 (± 2%) 50Hz (± 0.1%)
Trvalý výkon při 25 °C (W): 4000
Špičkový výkon (W): 9000
Maximální průtok proudu (A): 100
Nabíjecí proud hlavní připojené baterie (A): 70
Nabíjecí napětí baterie absorbční/plovoucí/udržovací (V): 57.6 / 55.2 / 52.8
Příkon při nulovém zatížení (W): 18
Příkon v úsporném režimu AES (W): 12
Příkon v úsporném režimu Search (W): 2
Programovatelné relé: ANO
Komunikační porty/rozhraní: VE.Bus, BMS-Can, VE.Direct, Ethernet, USB, 2x univerzální COM
Možnost dálkového zapnutí/vypnutí: Ano
Rozsah provozních teplot: -20°C až +45°C (chlazení řízeným ventilátorem)
Vlhkost: max 95% nekondenzující
Připojení baterie: šrouby M8
Připojení solárních panelů: šrouby M6
Vstup/výstup AC 230V: terminál 6 AWG
Rozměry VxŠxH (mm): 604 x 323 x 253

Instruktáž VEConfigure

Měniče Victron Energy srovnání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: