Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou MultiPlus-II 5000VA/70-50, 48V

Neohodnoceno
Značka: Victron Energy
MultiPlus-II kombinovaný měnič napětí sinus DC-AC s integrovanou nabíječkou a UPS funkcí
Dostupnost Skladem (3 ks)
Možnosti doručení
Kód: E7740
29 000 Kč 23 966,94 Kč bez DPH
Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou MultiPlus-II 5000VA/70-50, 48V
Neohodnoceno
Značka: Victron Energy
Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou MultiPlus-II 5000VA/70-50, 48V
Doprava zdarma

Zařízení MultiPlus zahrnuje měnič a adaptivní nabíječku v jednom elegantním přístroji.
Kromě kvalitního výkonného měniče napětí s čistou sinusovkou kombinuje funkce adaptivního nabíjení, hybridní technologie PowerAssist, ultrarychlého přepínače zdroje napájení - UPS a další technologie pro možnost vytvoření sofistikovaného napájecího systému na míru.

Měnič obsahuje robustní toroidní transformátor, který prokazuje svou spolehlivost v měničích Victron Energy již po mnoho let. Je odolný proti zkratu a chráněný proti přehřátí, ať už v důsledku přetížení nebo vysoké teploty okolí. Disponuje vysokým špičkovým výkonem, který je potřebný při spuštění zátěží, jako jsou výkonné spínané zdroje, halogenové lampy nebo elektrické nářadí. Měnič má kompaktní kovový kryt s atraktivní designem.

Programovatelné relé
MultiPlus je vybaven programovatelným relé, které ve výchozím nastavení je nastaveno jako poplachové relé, případné může být naprogramováno například jako startovací relé pro generátor atd. Nastavení se provádí přes PC.

1x AC vstup a 2x AC výstup (šroubovací terminály)
Měnič disponuje jedním AC vstupem (rozvodná síť, generátor) a dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajištuje dodávky energie pro připojené spotřebiče bez přerušení i v případě výpadku (< 20 milisekund) distribuční sítě nebo generátoru. Výstup AC2 zajišťuje napájení pouze tehdy, když je napájen AC vstup (síť/generátor). Uplatní se pro spotřebiče s velkým příkonem např. topné těleso, které by rychle vybily baterie.

PowerControl – nastavení maximálního proudu generátoru nebo externího zdroje. Přístroj zohlední další spotřebiče na střídavý proud a využije veškerý přebytek k nabíjení a tím zabrání přetížení generátoru nebo externího zdroje napájení.
PowerAssist - doplnění výkonu alternativního zdroje (omezená/nestálá el. přípojka nebo generátor) z baterie. Tam, kde je špičkový výkon vyžadován pouze po omezenou dobu, je možné pomocí této funkce snížit velikost potřebného generátoru nebo naopak tato funkce umožní dosáhnout krátkodobého vysokého výkonu např. z obvykle proudově omezeného pobřežního spojení. Jakmile se zátěž sníží, použije se přebytečný výkon k opětovnému nabití baterie.

Paralelní a třífázový provoz - až 6 měničů může pracovat paralelně pro dosažení vyššího výkonu. Provoz ve třífázové konfiguraci je také možný. Bližší informace naleznete v návodu.

Režimy pro snížení spotřeby energie AES a "Search mode" umožňují snížení vlastní spotřeby přístroje o 20% respektive 70% při nízkém zatížení nebo chodu měniče naprázdno.

Nastavení parametrů měniče a monitoring se provádí pomocí PC komunikačního rozhraní MK3-USB (volitelné příslušenství). Některá základní nastavení je možné provádět na zařízení i pomoci DIP přepínačů.

Příklad z mnoha možných zapojení viz. přiložené obrázkové schéma - Koncepce hybridního solárního systému ESS (Energy Storage System) - DC coupling koncepce s použitím MPPT solárního regulátoru. Spotřebiče na AC out-1 jsou napájeny přednostně z fotovoltaiky a/nebo baterie, v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě jsou napájeny z fotovoltaiky a/nebo baterie (je-li zde energie dostupná a není přetížen měnič). Spotřebiče na AC- out2 jsou také napájeny přednostně z fotovoltaiky a/nebo baterie, v případně nedostatku této energie nebo přetížení měniče i ze sítě. V případě výpadku sítě nejsou tyto spotřebiče napájeny (nezálohované spotřebiče). Fotovoltaika při výpadku sítě vyrábí energii.

Technické parametry a normy naleznete v přiloženém datovém listu.

Kompletní technické informace v anglickém jazyce: montážní rozměry, schémata zapojení, software a další naleznete na webu výrobce Victron Energy.

Doplňkové parametry

Kategorie: MĚNIČE NAPĚTÍ
Záruka: 60 měsíců
Hmotnost: 30 kg
Produktové číslo výrobce: PMP482505010
Paralelní a třífázový provoz: Ano
Vstupní DC napětí (V): 38-66
Vstupní AC napětí (V): 187-265 (45-65Hz)
Výstupní AC napětí (V): 230 (± 2%) 50/60 Hz
Trvalý výkon při 25 °C: 4000 W, 5000 VA
Špičkový výkon (W): 9000
Maximální průtok proudu (A): 50
Nabíjecí proud hlavní připojené baterie (A): 70
Nabíjecí napětí baterie absorbční/plovoucí/udržovací (V): 57,6 / 55,2 / 52,8
Příkon při nulovém zatížení (W): 18
Příkon v úsporném režimu AES/Search (W): 12/2
Programovatelné relé: Ano
Komunikační porty/rozhraní: VE.Bus (MK3-USB), 2x univerzální COM.
Možnost dálkového zapnutí/vypnutí: Ano
Rozsah provozních teplot: -40°C až +65°C (chlazení řízeným ventilátorem)
Vlhkost: max 95% nekondenzující
Připojení baterie: šrouby M8
Vstup/výstup AC 230V: šroubovací svorky do 13 mm2
Rozměry VxŠxH: 560 x 320 x 141 mm

Instruktáž VEConfigure

MultiPlus-II introduction

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: