Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou Quattro 8000VA/110-100/100, 48V

Neohodnoceno
Značka: Victron Energy
Quattro kombinovaný měnič napětí sinus DC-AC se dvěma AC vstupy a s integrovanou nabíječkou
Dostupnost obvykle skladem, expedice do 7 dnů
Možnosti doručení
Kód: E8438
76 858 Kč 63 519,01 Kč bez DPH
Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou Quattro 8000VA/110-100/100, 48V
Neohodnoceno
Značka: Victron Energy
Victron Energy Měnič napětí s nabíječkou Quattro 8000VA/110-100/100, 48V
Doprava zdarma

Zařízení Quattro zahrnuje DC-AC měnič napětí se 2 AC vstupy, 2 AC výstupy a adaptivní nabíječku v jednom elegantním přístroji.
Kromě kvalitního výkonného měniče napětí s čistou sinusovkou kombinuje funkce adaptivního nabíjení, hybridní technologie PowerAssist, ultrarychlého přepínače zdroje napájení - UPS a další technologie pro možnost vytvoření sofistikovaného napájecího systému na míru.

Měnič obsahuje robustní toroidní transformátor, který prokazuje svou spolehlivost v měničích Victron Energy již po mnoho let. Je odolný proti zkratu a chráněný proti přehřátí, ať už v důsledku přetížení nebo vysoké teploty okolí. Disponuje vysokým špičkovým výkonem, který je potřebný při spuštění zátěží, jako jsou výkonné spínané zdroje, halogenové lampy nebo elektrické nářadí. Měnič má kompaktní hliníkový kryt s atraktivní designem.

Programovatelné relé
Quattro je vybaveno programovatelným relé. Lze naprogramovat například jako startovací relé pro generátor. Nastavení se provádí přes PC.

2x AC vstup a 2x AC výstup
Měnič disponuje dvěma AC vstupy (rozvodná síť a generátor anebo dva generátory) a dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajištuje bez přerušení i v případě výpadku distribuční sítě nebo generátoru (za dobu < 20 milisekund) dodávky energie pro připojené spotřebiče. Výstup AC2 zajišťuje napájení pouze tehdy, když je napájen jeden z AC vstupů Quattra z rozvodné sítě anebo z generátoru. Uplatní se pro spotřebiče s velkým příkonem např. topné těleso, které by rychle vybily baterie.

PowerControl – nastavení maximálního proudu generátoru nebo externího zdroje. Přístroj zohlední další spotřebiče na střídavý proud a využije veškerý přebytek k nabíjení a tím zabrání přetížení generátoru nebo externího zdroje napájení.

PowerAssist - umožňuje doplnění výkonu místní elektrické přípojky anebo generátoru. Zejména v případech, kdy je špičkový výkon vyžadován pouze po omezenou dobu. Zařízení Quattro zajistí, aby chybějící výkon byl dodán z baterie. Následný přebytek proudu je využit k dobití baterie.

Použití v solárním systému - zařízení Quattro je vhodné k použití v systému OFF GRID, ve kterém jsou zapojeny solární panely a / anebo jiné alternativní zdroje energie (např. větrné turbíny).

Paralelní a třífázový provoz - až 6 jednotek Quattro může být připojeno paralelně. Provoz ve třífázové konfiguraci je možný.

Režimy pro snížení spotřeby energie umožňují snížení vlastní spotřeby přístroje při nízkém zatížení anebo při chodu měniče naprázdno: v režimu AES (Automatický ekonomický přepínač) snížení o 20%, v režimu Vyhledávání (Search) až o 70%.

Nastavení parametrů přístroje - Quattro je dodáván již naprogramovaný, připravený k použití. Změnu nastavení některých parametrů lze provést pomocí DIP přepínačů Quattro, pomocí panelu VE.NET anebo pomocí PC a bezplatného SW, který je možné stáhnout na webových stránkách www.victronenergy.com.

Součástí balení je i teplotní senzor.

Technické parametry a normy naleznete v přiloženém datovém listu.

Kompletní technické informace v anglickém jazyce: montážní rozměry, schémata zapojení, software a další naleznete na webu výrobce Victron Energy.

Doplňkové parametry

Kategorie: 48V
Záruka: 60 měsíců
Hmotnost: 41 kg
Produktové číslo výrobce: QUA488024000
Paralelní a třífázový provoz: ANO
Vstupní DC napětí (V): 38-66
Vstupní AC napětí (V): 187-265 (45-65Hz)
Výstupní AC napětí (V): 230 (± 2%) 50Hz (± 0.1%)
Trvalý výkon při 25 °C (W): 6400
Špičkový výkon (W): 16000
Maximální průtok proudu (A): 2x100
Nabíjecí proud hlavní připojené baterie (A): 110
Nabíjecí napětí baterie absorbční/plovoucí/udržovací (V): 57.6 / 55.2 / 52.8
Příkon při nulovém zatížení (W): 60
Příkon v úsporném režimu AES/Search (W): 40/15
Programovatelné relé: ANO (3x)
Komunikační porty/rozhraní: VE.Bus (MK3-USB), 2x univerzální COM
Možnost dálkového zapnutí/vypnutí: Ano
Rozsah provozních teplot: -40°C až +65°C (chlazení řízeným ventilátorem)
Vlhkost: max 95% nekondenzující
Připojení baterie: šrouby M8
Vstup/výstup AC 230V: šrouby M6
Rozměry VxŠxH (mm): 470 x 350 x 280

Instruktáž VEConfigure

Měniče Victron Energy srovnání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: